طراحی پوشک بچه ساده که حالت دیجیتال دارد

پنبه همچنین رطوبت را نسبتاً سریع جذب می کند و برخلاف میکروفیبر، یک ماده طبیعی است.

در حفظ رطوبت بهتر از میکروفیبر است و به طور گسترده در پوشک بچه ساده استفاده می شود. پنبه ارگانیک نیز رایج است. بنابراین گاهی اوقات به پوشک های قابل شستشو نیز پوشک پارچه ای گفته می شود.
بامبو رطوبت را کمی کندتر از پنبه جذب می کند، اما می تواند آن را حتی بهتر حفظ کند. در کنار پنبه، بامبو بیشترین استفاده را در پوشک های قابل شستشو دارد. بعد از شستشوی مکرر تا حدودی نرمتر از پنبه باقی می ماند.
از بین این چهار ماده رایج، کنف دیرتر رطوبت را جذب می کند. علاوه بر این، مواد پس از چند بار شستشو کاملا سفت می شوند. تا حدودی به این دلیل، کنف تقریبا همیشه با بامبو یا پنبه ترکیب می شود. کنف از نظر سطح و ضخامت جاذب ترین ماده در این لیست است.
نمای بیرونی مقاوم در برابر آب
یک دسته حوله را روی زمین قرار دهید و روی آنها آب بریزید. اگر آب کافی روی آن بریزید به هر حال حوله پایینی خیس می شود. پوشک قابل شستشو نیز کاملاً از “پارچه” تشکیل شده است و بنابراین به خودی خود ضد آب نیست.

پوشک برای اطمینان از خیس نشدن لباس ها به لایه خاصی نیاز دارد. پوشک های یکبار مصرف نیز به چنین لایه ای نیاز دارند.

در جایی که پوشک های یکبار مصرف معمولا از پلی اتیلن (PE)، پلی پروپیلن (PP) یا لاستیک ساخته می شوند، پوشک های قابل استفاده مجدد از پلی اورتان ورقه ورقه (PUL)، پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU) یا پشم ساخته می شوند.

PUL مخفف لمینت پلی اورتان است. یک لایه نازک پلی استر با یک لایه نازک پلی یورتان توسط حلال ها لمینت می شود. PUL محکم، قابل تنفس، انعطاف پذیر است و به راحتی در ماشین لباسشویی شسته می شود.
TPU مخفف پلی اورتان ترموپلاستیک است. در اینجا نیز یک لایه نازک پلی استر با یک لایه نازک پلی اورتان لمینت می شود. تفاوت این است که با TPU این کار به وسیله گرما انجام می شود نه با استفاده از حلال.

بنابراین فرآیند تولید TPU نسبت به فرآیند تولید PUL نسبت به محیط زیست سازگارتر است. TPU حتی انعطاف پذیرتر از PUL است، همچنین قابلیت تنفس دارد و به خوبی در ماشین لباسشویی شستشو می شود. نسبت به PUL کمی آسیب پذیرتر است.
برخلاف مواد ذکر شده در بالا، پشم یک ماده طبیعی است.

شلوار پشمی روی پوشک قابل شستشو اساساً مانند یک گوسفند در طبیعت عمل می کند. گوسفند می تواند روزها زیر باران بایستد اما پوستش خیس نشود. این به دلیل چربی پوست است که پشم را بسیار آب گریز می کند. ما به این چربی پوست لانولین می گوییم و از آن برای درمان شلوارهای پشمی خود استفاده می کنیم.

این باعث می شود شلوار پشمی آب گریز باشد و لباس کودک شما خشک بماند، حتی اگر پوشک خیلی خیس باشد. علاوه بر این، پشم قابلیت تنفس و تنظیم گرما را دارد. در تابستان خنک و در زمستان گرم. شلوار پشمی خود تمیز شونده است و فقط باید هر چند هفته یک بار شسته و لانولیز شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.