مصرف زیاد سیب قرمز عمده شما را به یبوست دعوت می کند

سیب: سالم و کم کالری
“مصرف یک سیب در هر روز شما را از دکتر دور نگه می دارد.” ترجمه شده، این ضرب المثل معروف به معنای چیزی شبیه “یک سیب در روز – دکتر نجات داد!” است. در واقع، ارزش غذایی زیادی در میوه محبوب وجود دارد.

سیب قرمز عمده حاوی بیش از 30 ماده معدنی و عناصر کمیاب است و به دلیل وجود اسیدهای میوه مختلف، آن را همان چیزی می دانند که به عنوان “مسواک طبیعت” شناخته می شود.
سیب حاوی ویتامین های مهمی مانند:

پروویتامین A
ویتامین های B1، B2، B6، E و C
نیاسین و اسید فولیک
سیب همچنین سالم است زیرا حاوی مواد معدنی متعددی است. موارد زیر به نسبت بالایی دارند:

پتاسیم
کلسیم
منیزیم
اهن
یک سیب از حدود 85 درصد آب تشکیل شده است. کالری هر سیب بسته به تنوع و نسبت فروکتوز و گلوکز کمی متفاوت است. به طور متوسط، یک سیب حاوی 50 تا 70 کیلو کالری (کیلو کالری) یا 209 تا 293 کیلوژول است. 100 گرم سیب حاوی 11 گرم کربوهیدرات است.

ویتامین ها در پوسته هستند
تا 70 درصد از ویتامین های یک سیب در پوست سیب یا درست زیر آن است. هر کس سیب را پوست کند، ویتامین ها را نیز جدا می کند. این پوست همچنین سرشار از آهن، منیزیم، چربی های غیراشباع و مواد فعال زیستی است.

پوست حاوی پنج تا هفت برابر بیشتر از پالپ ویتامین C است. و حتی هسته با ارزش است: حاوی ید است.
برای صاحبان درخت سیب مهم است: میوه‌هایی که در آفتاب آویزان می‌شوند نسبت به میوه‌هایی که در سایه رشد می‌کنند ویتامین بیشتری دارند. به لطف ویتامین های غنی موجود در سیب، می توان از آن به عنوان بخشی از رژیم غذایی نیز استفاده کرد.

اثرات مثبت بر سلامت
علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی متعدد، یک ماده مهم در سیب پکتین است. فیبر محلول می تواند سطح کلسترول را پایین بیاورد، آلاینده ها را ببندد و دوباره آنها را با اتصال اسید صفراوی در روده دفع کند. علاوه بر این، پکتین اثر تنظیم کننده ای بر فعالیت روده دارد، زیرا در روده متورم می شود و آب را می بندد. به همین دلیل، سیب رنده شده نیز یک درمان خانگی محبوب برای اسهال است. فیبر همچنین می تواند به درمان حالت تهوع کمک کند.

فلاونوئیدها و کاروتنوئیدهای موجود در میوه به نظر می رسد خطر ابتلا به سرطان را کاهش داده و اثر محافظتی سلولی در ارگانیسم دارند. فلاونوئیدها همچنین شامل ماده گیاهی ثانویه کاتچین هستند. کاتچین ها نه تنها اثر محافظتی سلولی دارند، بلکه اثر ضد التهابی نیز دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.