گران شدن سرامیک کف پذیرایی مات، از رغبت مردم به خرید آن کاست

سرامیک کف پذیرایی مات یک جامد غیرآلی غیر فلزی است که از ترکیبات فلزی یا غیرفلزی تشکیل شده است که با حرارت دادن به دمای بالا شکل گرفته و سپس سخت شده است. به طور کلی، آنها سخت، مقاوم در برابر خوردگی و شکننده هستند.

دکتر ایان براون، دانشمند تحقیقاتی ارشد در Industrial Research Limited، توضیح می‌دهد که چگونه اصطلاح «سرامیک» اکنون معنای گسترده‌تری دارد.

سرامیک های سنتی بر پایه خاک رس هستند، اما سرامیک های با کارایی بالا یا پیشرفته از طیف وسیع تری از مواد غیرآلی غیر فلزی ساخته می شوند. سرامیک های پیشرفته دارای خواص استحکام بالا، سختی بالا، دوام بالا و چقرمگی بالا هستند.

سرامیک از کلمه یونانی به معنای سفال گرفته شده است. ظروف خانگی، اشیاء هنری و محصولات ساختمانی بر پایه خاک رس برای همه ما آشنا هستند، اما سفال تنها بخشی از دنیای سرامیک است.

امروزه اصطلاح “سرامیک” معنای گسترده تری دارد و شامل موادی مانند شیشه، سرامیک های پیشرفته و برخی از سیستم های سیمانی نیز می شود.

سفال یکی از قدیمی ترین فناوری های بشری است. تکه های سفال سفالی که اخیراً در استان هونان در چین یافت شده اند، کربنی با قدمت 17500 تا 18300 سال دارند.

سرامیک های سنتی بر پایه خاک رس هستند. دسته های سفال نشان داده شده در اینجا عبارتند از سفال، ظروف سنگی و چینی. ترکیب خاک های مورد استفاده، نوع مواد افزودنی و دمای پخت، ماهیت محصول نهایی را تعیین می کند.

عمده‌ترین انواع سفال را می‌توان به سفال، ظروف سنگی و چینی معرفی کرد. از ظروف سفالی برای ظروف سفالی و اشیاء تزئینی بسیار استفاده می شود. این یکی از قدیمی ترین مواد مورد استفاده در سفال است.

خاک رس در دماهای نسبتاً پایین (1000 تا 1150 درجه سانتیگراد) پخته می شود و محصول کمی متخلخل و درشت تولید می کند.

برای غلبه بر تخلخل، جسم پخته شده را با پودر شیشه ریز آسیاب شده معلق در آب (لعاب) می پوشانند و سپس برای بار دوم شلیک می کنند. فایانس، دلفت و مایولیکا نمونه هایی از ظروف سفالی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.